# Lätt Kritik
Author: Weasley

Hej! Nyss gjorde jag två kaniner, en mamma och en unge. Mamman blev lite liten, men strunt samma :)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Jätte fin! ^ ^ Ögonen på ungen ser lite konstiga ut, det ser ut som om ungen är rädd (kanske ska vara så?), om du vill att kaninen ska se lugnare ut så rita dem helt svarta med gläns i ögonen. Kaniners ögon är oftast helt svarta 🙂 om du har en kanin som husdjur så kan du ju alltid kolla lite noggrannare på ögonen!

Annars var den super fin! 😃

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Håller med #1 om ögat, sen kan du göra konturerna lite svagare och göra skuggor i pälsen och runt konturerna. Hoppas du förstår, är jättedålig på att förklara :P

## Comment 3
Author: Weasley

Jag kollade på en bild på Google då hade den sånna där fula ögon xD men jag är inte så bra på att rita ögon.. Tack för kritiken :)

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#3 träna 🙂 hjälper alltid!

## Comment 5
Author: Weasley

Bättre? :)

## Comment 6
Author: [Borttaget]

#5 mycket finare! 🙂

## Comment 7
Author: lollynonna

jättefin! en sak,skulle ungen kunna ha lite längre öron?;)

## Comment 8
Author: Weasley

Om ni söker på "Världens sötaste kanin" på Google kommer originalet fram :)

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Är det denna ? 🙂

[Länk till bilden.](https://www.google.fi/search?q=v%C3%A4rldens+s%C3%B6taste+kanin&rlz=1C1CHMO_svFI528FI528&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zeetUvWgMaWQ4ATv1IGYAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=666#facrc=_&imgdii=_&imgrc=JG72W0XeUHTGnM%3A%3BYwYDhvSZnucL_M%3Bhttp%253A%252F%252F4.bp.blogspot.com%252F_EOgXGB_FKro%252FTERaRGxVvbI%252FAAAAAAAAABA%252FwOh2alUk6KY%252Fs1600%252Fbl%2525C3%2525A5%252Bkanin.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwesys.blogg.se%252Fcategory%252Fkaniner.html%3B430%3B400)

## Comment 10
Author: Weasley

Aa :)

## Comment 11
Author: [Borttaget]

#10 Den var jätte fin din teckning. Men på det där orginalet så var pupillen inte så långt åt sidan utan mer på mitten och sedan lite snett uppåt mot höger. Där var det alltså lite ''luft'' mellan pupillen och sedan där pälsen börjar. 🙂

Hoppas du förstod lite med min konstiga förklaring. 😃

Men extremt bra teckning! 👍

## Comment 12
Author: Weasley

Tack alla :)
