# Hjälp med bild
Author: mopsen12

Allt med den här bilden (uppgift: barnboksillustration) är jag totalt missnöjd med. Vet inte vad jag ska göra med den eller om jag ska börja om på nytt igen (har gjort ca 10 olika varianter av den redan) 

Vad ska jag göra med den?? Färgerna känns inte bra, den ser oseriös och löjlig ut. 😕

## Comment 1
Author: kanin och häst

Jag tycker det där är en perfekt barnboks bild. De behöver inte vara seriösa och bilden berättar mycket, gillar även att det ser ut som om fisken ber människan/flickan om hjälp :)

## Comment 2
Author: mopsen12

#1 Vad fintskrivet, tack! Haha gud, var extremt uppgiven när jag skrev denna tråd... suck. Ändrade om rätt rejält och detta blev slutresultatet:

## Comment 3
Author: kanin och häst

Det blev ju jättesnyggt :) jag själv som är 10 skulle vilja ha en sådan där bok, det är en så fin bild!

## Comment 4
Author: mopsen12

#3  Tack så hemskt mycket! ❤️

## Comment 5
Author: pillan71

Vad bra det blev! Tycker du gjorde helt rätt som tog bort lampan eftersom jag upplevde den helt onödig, snarare lite störande, hoppas du inte tar illa upp. Nu hamnade flickan och akvariet i centrum vilket blev jättebra.

## Comment 6
Author: mopsen12

#5 Tack! 🙂 Absolut inte, jag kände det också!
