# Häst i dimma - Träningsbild
Author: Kazibum

Jag prövade att måla utan konturer och det var faktiskt mycket roligare så det kommer bli en hel del av det nu framöver. Detta är endast en träningsbild, inget fancy, men ni får gärna säga vad ni tycker ändå :)

## Comment 1
Author: Pedro

Jag gillar den, men om du vill ha mystik i bilden skulle du kunna ha hästens öron bakåt eller åt sidorna så att de passar till blicken

## Comment 2
Author: camillaabrahamsson

Den har härlig stämning, men huvudet är kanske lite kort och ögat lite stort. Men jag är ingen expert direkt, det bara kändes lite så ;) Snyggt skuggat och efterbelyst :)

## Comment 3
Author: Flikka

Ooooo :P fin ^^,

## Comment 4
Author: CamillaS

Väldigt fin :)

## Comment 5
Author: eliinb

Jättefin, håller dock med om att ögat känns lite stort. =)

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Vad snygg bild!

## Comment 7
Author: Horsedrawer

Otroligt snygg bild!

Tkr absolut att öronen ska vara framåt, det gör hästen fokuserad och "skarp". öronen åt sidorna skulle bara göra att den såg lite disträ ut. Den ser ut att ha sin uppmärksamhet på någonting frame i dimman, vilket jag tycker passar jättebra. Propotionerna tkr jag åxå är bra, det ska väl inte vara någon superrealistisk bild, och bildens känsla ökar bara genom att överdriva ögats storlek lite. Det är väl iallafall själens spegel? ;)

## Comment 8
Author: botakt

supersnygg bild! jag skulle aldrig kunna rita nåt sånt.. inte ens på dator... XD

## Comment 9
Author: Julllan

Jätte fin, tycker det ser mindre dator gjort utan konturer, lite mer levande :)

## Comment 10
Author: Nordqvist

Är det en fågel där i dimman? Eller ser jag fel?  
Nästan vid hästens bog...

## Comment 11
Author: Kattapult

#10 det är 3 fåglar :) tror jag

## Comment 12
Author: Nordqvist

#11 hihi vad häftigt! :P

## Comment 13
Author: [Borttaget]

guud va fiin! :D
