# köpa bild!
Author: lisette

jag undrar om någon här skulle vara intresserad av att göra en julklappsbild till mig?

ska vara en travhäst. alltså med vagn, kusk osv.

eller, om ni kan tipsa om någon!

## Comment 1
Author: Zabbio

Nån speciell eller vilken som? Papper, duk, dator?

:P

## Comment 2
Author: lisette

ska försöka fixa fram en bra bild... =) vad skiljer sig i pris?

helst vill jag nog ha en vanlig svart/vit på papper för det är absolut snyggast.

## Comment 3
Author: lisette

![pappas häst irish whiskey i defileringsvolten innan sin tredje vinst](http://lisette.medlemmar.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=49b5baea-53c3-454c-b85c-2ca9bc839a1f&xscale=550&yscale=500)

kanske denna, fast relingen ska vara borta... ;)

## Comment 4
Author: lisette

ska se om jag kan leta fram en bättre lite senare idag.

## Comment 5
Author: Zabbio

Ä inte säker på att jag har tid,lust, ork, inspiration just nu (har 1311 olika saker att göra, bl.a. designa ett träns till en webshop), men det är ju bra att veta hur du vill ha det. ;)

Jag målar tex bara på datorn, så har du ingen möjlighet att skriva ut är det ju ingen hit..:P

## Comment 6
Author: lisette

här är bilden...

kuskens ansikte behöver inte synas, utan fokus på hästen...

## Comment 7
Author: Camomilla

Jag ska göra ett försök :)

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Jag skulle kanske kunna göra en bild åt dig, men det var längesedan jag gjorde något i blyerts, så mina kunskaper kanske inte är på topp. Skickar med ett exempel i alla fall (kan rita mer realistiskt än sådär med foto som stöd). Den här är i och för sig ritad med kol... Så med blyerts lär det väl bli mer detaljerat.

## Comment 9
Author: Sofiae

Lazzie, roligt att se en "riktig" teckning. Du ritat suveränt!

## Comment 10
Author: lisette

nu har en vän till mig åtagit sig att göra en. men den som vill använda bilden till sig själv för att testa är välkommen! =)

## Comment 11
Author: Daaniiella18

Jag försökte att göra en men det gick \*BLÄÄ\* XD Kan menst rita hästhuvuden eller lösa hästar, här är en bild som jag ritat :)

//  Daniella Sandberg 12 år
