# Bildgalleri (äntligen är scannern kommen)
Author: Honungskaka

_Välkomna! ![Skrattande](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")_ 

 Nu har som sagt scannern kommit och jag behöver kommentarer på bilderna och lite konstruktiv kritik för att förändra och utveckla mitt sätt att teckna. Så ös på med bedövande slag under bältet om hur konstiga mina händer ser ut eller om min färgläggning ser overklig ut, jag behöver det! KRAM!

## Comment 1
Author: Honungskaka

Ser skissen okej ut? Ska jag börja färglägga? ![Kyss](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 2
Author: Honungskaka

Här kommer _"Lilja" ![Skrattande](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")_

## Comment 3
Author: Honungskaka

Och _"Måne! ![Oskyldig](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")_

## Comment 4
Author: Honungskaka

Också en skiss på en bevingad pålle ![Flört](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 5
Author: Honungskaka

(Putt)

## Comment 6
Author: Honungskaka

Kommentarer skulle lysa upp min vardag när det gäller min utveckling av konstnärs sidan

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Tycker om din rena stil! Särskilt måne kanske :)

## Comment 8
Author: Honungskaka

_"Låt musiken flöda" ![Flört](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")_

## Comment 9
Author: [Borttaget]

hello, du skrev under "Outbreak" tidigare? här kommer mina kommentarer:

vad det gäller dina fina bilder på människoskepnader, börja jobba och lek lite mer mer skugga. en bra början är att bara koncentrera dig på figuren och strunta i omgivningen/bakgrunden i början.

du har fina bilder och med mer skugga får du dem mer levande. Jag brukar leta upp gråa/redigera bilder och sedan teckna av.

bara ett tips!

ha de fint!
