# Teckningar som ska bli tryck
Author: KallaMigMimmi

Jag håller på med mitt projekt arbete och då ska jag göra tryck till T-shirt.

Jag har komit fram med två tryck som är ganska olika.

Det första är ett "Grafiskt Landskap" jag är klar med iden men den måste red. innan den kan tryckas. Jag ritade på paper och sckanade in. Det stora arbetet är att fylla i linjerna och få bort paper bluret.

Förutom komentarer på det vill jag ha hjälp med ur jag kan göra dom svaga linjerna mörkare och tjockare utan att det imellan blir mörkare? eller hur jag tar bort dom på ett bra sätt?

(jag använder mest paint men ävn PS och IA)

## Comment 1
Author: KallaMigMimmi

Hm blev ännu värre här. ricktigt så hakiga och tunna är inte linjerna men hur ska jag göra dom tjokare? Sen allt blur som är imellan(blev väldigt tydligt här) ska bort! annars kommer det alldrig gå ett trycka den..

## Comment 2
Author: KallaMigMimmi

Här är det anndra trycket Hagel Knall det är bara en skiss än så länge. Iden är att jag ska måla "texthuset" på datorn och knallen ska ara tecknad och lite suddig(brännd)

## Comment 3
Author: SweGizmo

#2 ursäkta men jag ser inte vad det är:s

#0 den var cool:)

## Comment 4
Author: KallaMigMimmi

#3 Det föreställer inget spec, bara en fantasifiggur med en stor mun. så det är ok:)   Tack!
