# Konstruktiv kritik på hoppande häst
Author: [Borttaget]

**Hej ^^,**

Jag skulle mest vilja veta vad ni tycker om den, något jag kan förbättra? Bakgrunden har jag också gjort själv..

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Superfin! Ser inga fel alls.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1 Tack :D

## Comment 3
Author: raggydoll

Jag tycker man ser för starka konturer runt hästen. Det ser nästan ut som de där strecken som säger att man ska klippa med sax ![Glad](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Men i övrigt är det fint. Roligt att du har lagt ned tid på bakgrunden också!

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Bakgrunden är jättefin:) Eller, hela bilden är det;)

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Det är en väldigt fin bild som du har fått till! ![Glad](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Håller med #3 om hästens konturer, och personligen gillar jag inte när man använder penslar (gräspenslar, trädpenslar osv.) till bakgrunden. Det ser så ditklippt och kostigt ut. Gillar inte heller lensflare... Men det är väl en smaksak :) Annars tycker jag att du lyckats väldigt bra. Bra anatomi på hästen, och bra sammansatt bakgrund trotts att du använt penslar.

## Comment 7
Author: idisen95

det är supersnyggt men jag tycker bara att häster är välldigt bred eller var man ska säja efter huvudet

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Tack för alla kommentarer! ^^,

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Fantastisk!

## Comment 10
Author: SweGizmo

vad fin:) manen längst fram ser lite för tunn och konstig ut, men annars så är den fin:) kanske lite mer skugga och glans?

## Comment 11
Author: [Borttaget]

#10 aa, håller med där;)
