# Skogsvarelser
Author: Camomilla

Mitt senaste projekt, med blyerts, akvarell och tunn svart tuschpenna. Vill gärna ha konstruktiv kritik ![Glad](http://teckning.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Mimmie94

vilken mysig! Vill du förklara steg för steg hur du gjorde? :)

## Comment 2
Author: Camomilla

Tack! :) Först målade jag av ett foto av några hjortar med tunna blyertslinjer, sedan målade jag färger med akvarell och sedan fyllde jag i vissa konturer med svart tusch penna. Jag målar akvarell på ett ganska udda sätt, jag försöker inte få det att se naturtroget ut, det är svårt att beskriva, haha. Men jag kan försöka få till något steg-för-steg i framtiden :)

Ytterligare en bild på en varg, i samma teknik.

## Comment 3
Author: Camomilla

Ytterligare en hjort av något slag :)

## Comment 4
Author: Zolah

Jättefin teckning och liknande men jag känner att du borde vara lite djärvare med färgerna, eller sätta mer svärta :) annars känns den lite platt.

## Comment 5
Author: Mimmie94

#2 ok, verkligen mysig känsla man får :)
