Teckna av djur.
Hej!
Jag tycker det är kul att rita av djur på teckningar. Jag är 12 år och vill bli konstnär när jag blir ''stor'' så jag har god tid att öva :) Jag skulle vilja om ni satte in en blid på t.e.x ditt djur, då har jag tillstånd av dig att jag får rida av den och sen sätta in den här. :)
Om du inte förstår får du järna ställa frågor :)
Snälla kn inte någon lägga in en bild… Jag har inget att göra och jag är så sugen på att rita… :)
Tack :)
Jag tror jag kommer fota teckningen och lägga in den på måndag elr tisdag :)
En bra början skulle jag vilja påstå :)
hihi, tack :)


Det räcker med dem bilderna :)
Söt hund 
Vad fin hon blev 
ja, jag blev rätt nöjd med den okså 


Får andra personer också teckna av bilderna? :)
Jag har liksom inget att göra XD
visst kan du göra det kusse! :P
Lägg in den här sen för jag vill se den… ;P

#15 alla som vill får teckna av bilderna jag lagt in
_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!
#15
De som vill får teckna av min bild :)
hehe 
jag har ingen riktigt bra bild just niu men jag kan la ta en:Dkanske imorgon kommer den in

Tack! 
Jo, det är väl klart jag lägger in dem då ;)


#22 verkligen fin hund! Kan kanske göra ett försök när jag kommer hem (imorgon) för jag föredrar att rita med kol, och i rätt grova drag för jag verkligen är en amatör XD
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~
#18 Fastnade för din bild och försökte rita av den, men oj oj den vill jag inte visa
visst ser man vad det föreställer men inte ett dugg likt sötnosen på bilden!
#24
Det gör inget om det inte liknar henne, bara du gör ett ärligt försök att rita av så är det bra 
Vad fin teckningen blev. :)
#25 Okej okej, jag visar den väl, måste bara ta kort först, men förvänta dig inget speciellt av bilden 

#23 tack tack :) Jag gillar också kol! :D
#27
Jag förväntar mej bara en ärligt ritad bild, inget mästerverk 
Det blev ju bra 
Vänstra ögat ska bara upp lite, annars ser det ut som min sunny ^^
Tycker själv inte det blev alls likt typ, men om du tycker det liknar så visst 
Kan inte ni teckna av min hund i den där teckna av tävlingen 2
#30 Den blev ju finare än min =P
#26 tack =)
#34 Nej det tycker jaginte! :)
#35 jo, du gör ju finare tassar. Jag kan typ inte göra tassar 
Vad fin den blev ^^
Hej AnneN..#10….har skissat av din hund Velvet….en snabbis då nu, och bara huvudet…för han har sån härlig uttryck i ansiktet…
Gud vad söt den blev!
#38. en tackar om det var min du mena…
…och jag måste säga att du är grymt duktig att rita av….med dessa talanger så kommer du långt….jag lovar….
#42 japp det var du jag mena. Tack, okej ^^

#40 vad söt den blev
Är det okej om jag skriver ut den?
_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!
Visst självklart att du får….det är ju din älskling som jag är så glad över att ha fått skissa av…och det är ju kul att du gilla den med….

eija : naaaaw, vad söt han blev :D
Tackar så mycket Mimmie94…hunden är ju så söt….hoppas att du blev någotsånär nöjd med den…..
Hallojsan

Eija : jag blev jätte nöjd ^^, tack så mycket :D
Eija; Jättefina bilder verkligen! :)
#49
Så söt hon blev! 
Ja, det är en hamster :) Min lilla bus blev så fin! 

Om någon vill får ni gärna rita ev min lilla dunboll till kanin :D Endast 20 dagar är den parveln <33 (:
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~

#54 ojoj så söt!!! Får man skriva ut den tro? Den heter Egentligen Caramel Chew Chew :)
Måste bara fråga, hur lång tid tog det för fig att göra skissen?
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~

Å, vilken gullig kanin! Både originalet och din teckning Eija!
Följ mej gärna på Instagram Ideal_smycken

#56 Ja visst är den (vet ej könet) söt! Hur ska jag kunna skiljas från mina bebisar sen.. ;(
Om någon har lust att rita ev min lilla Emma vore det kul! :P haha, har en miljard med bilder som vore fina ritade! Synd bara att man inte kan rita själv :(
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~
#55…tack för att du gilla den, så klart att du får skriva ut den….det är ju din lilla snutt….ja, jag visste inte vad jag skulle skriva, så det blev "Dunboll"…..en riktig sådan är det ju…..
Hur lång tid det tog är jag inte så där riktigt säker på, men ungefär en kvart tror jag….det går undan när jag kommer igång ibland….och ibland går det inte alls…..
Men jag tycker detta var jättekul att kunna träna på alla djuren….och samtidigt få lite kritik med, men ni har ju bara varit snälla här och inte gett mig någon som helst kritik……
Skall se om jag kan skissa av Emma sen,…nu är det lite svårt för jag har ju såklart inte så bra belysning här vid datorn…men får se hur det går…..

#58 hehe okej :) Det finns inte så mycket att kritisera. Du har en speciell stil átt rita på vilket är väldigt coolt tycker jag! Hur länge har du hållt på att rita? :)
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~

#60 naw så söt! :) Du är verkligen duktig!! Ögonen ser precis lite sådär ledsna ut som dom gör på riktgia Emma :)
Säg till om du har tid över någon gång och vill rita av flera av mina djur ;D
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~
#60 Den bilden blev ju kanonsöt! Håller med om att hon fick väldigt själfulla ögon.

Jag gjorde också ett försäk att rita av min "dunboll". Det var väldigt svårt dock, och därför tjuvtittade jag lite på din fina bild Eija. Jag hoppas att det var ok? Jag är inte så bra på att rita och därför är det skönt att ha något att rita av!
jaja här kommer min lilla bild (även fast den är rätt lik Eijas ;D)
Frambenen blev fula! Som två pinnar bara..
/Celine
~
~www.sthlmsryttarna.blogg.se~
~Medrabetare på galopp
~Guldkustens kaninuppfödning~
#49 Gud vad söt den blev!
#54 & #60 Asså gud vad bra du ritar. Dem är ju jätte fina och söta!!!
#64 Gud vad sööt!!!
Jätte fina teckningar
Jag kommer med bild om ungefär en vecka:D
Ska också lägga in en bild. :) Men jag vet inte vilken… 

Duktig du är
Du får gärna rita av någon av mina hund/kanin bilder som finns på min blogg (http://lans.blogg.se) om du vill 
Målar och ritar porträtt på beställning.
Gör även armband och kaninselar.
Priser och info:
http://lans.blogg.se/tillsalu/
Mina auktioner på tradera:
http://www.tradera.com/finding.mvc/itemlisting?ftgnr=1175999
#63, Ritade din goa hund, men blev inte själv så nöjd…får skylla på att jag dels är lite trött nu och att belysningen vid datorn är inte det bästa….det blir blänk på papperet så man ser lite skralt….skall kika mer på den i dagsljus….men arbetet som jag gjort nu kommer iallafall här….
#69, du som är så himla duktig på att måla, du borde ju verkligen kunna göra kanonfina tavlor på dina djur, jag ritar gärna av dom men vet ju att du är så mycket bättre på det här…är ju så ringrostig, så det är därför så kul att få träna iallafall….är ju som sagt var ett tag sen som man gjorde något, det är först nu i år som jag har börjat lite smått att rita igen….målningen är inte kännbart lustbetonat ännu….
#70
Det blev en fin början :) Det enda som ser lite konstigt ut är nosen, tror den blev lite bred. Vet själv hur dålig belysningen kan vara vid datorn så vi får skylla på det 

#72 Ja sally är ju jätte söööt!!
#64….självklart att du fick rita av, man skall ju hjälpa varandra eller hur….och du är visst duktig….och huvudsaken är ju att man har skoj….så fortsätt du….

Eija, Sally är också blandning mellan bond- och skogskatt. Har du något kort på Zorro?
Teckningen var jättefin!
Följ mej gärna på Instagram Ideal_smycken

#80…..Nu ryser jag…..det är ju Zorro upp i dagen….Är hon oxå en kamälskare….Zorro hade som en ritual att varje kväll bli kammad….han gnällde och tjata på mamma ända tills hon la honom på hans egna bord….han hade den framför fönstret i ett av rummen, så att han kunde sitta där o titta ut…..han ääääääska att bli kammad…..
Tyvärr så är han borta idag men han var en stolt herre må du tro….som om att han visste va vacker han var….bortskämd var inte ens förnamnet….mamma köpte lax o kyckling som hon koka och portionera upp i små burkar o la i frysen….det dög inte med något annat…fast lite torrfoder knapra han i sig med….
Veterinären trodde att han hade fått cancer…för han magra ur så fort och sluta äta….så mamma bestämde att han fick gå vidare till sista vilan…..och det var nog i rättan tid, för strax efter så flytta mamma till ett boende där hon har nära till hjälp o så, och där hade hon inte kunnat haft med sig Zorro….

Jodå, Sally älskar att bli kammad, och tur är väl det…. annars hade hon varit en enda stor tova….
Vem vet… dom kanske är släkt…. var Zorros nos hälften rosa och hälften gråsvart också?
Följ mej gärna på Instagram Ideal_smycken
Nej, hans var helt rosa…..Zorro var född i Märsta, så jag tror inte att dom är släkt, men visst är dom lika som bär…och just den där pälsen och den stora plymiga vackra svansen…..

#84: Så fin! :D
tack så mkt. :)
ritar inte hundar så ofta. hittar inte sp roliga bilder på hundar och rita direkt från huvudet är jag inte tillräckligt bra för ännu…
#84 vad fin! Kan du inte rita av min hamster? :) (#79)

#84 wooow du är ju super duktig, får jag din tillåtelse att skriva ut teckningen?
_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!
#88 kan skicka dig orginalet om du vill ha det. har alldeles för mkt teckningar endå. ritar ju för att det är kul inte för att jag vill behålla några bilder ^^

#89 Visst vore jätte roligt
Skicka ett PM med vad du behöver för uppgifter
_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!


oj…blev ganska liten bild. Säg till om ni behöver större…
#92 ja.. Det behövs nog stötte bild. Annars ser man inte dem detaljer man vill ha i tecningen ;)
Ploppa in med bilder på te.x ditt djur :)
Jag har ritat av Sally, lägger in bilden om några dagar:)
Glad att den håller på att komma igång igen :)
Är verkligen sugen på att rita 

95 Är jättenyfiken!
Följ mej gärna på Instagram Ideal_smycken
Vilka duktiga djurtecknare vi har här 
#3 - Här :) Använd mkt "kladd" pensel. Ganska nöjd :)
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
Någon som vill rita av min favvishäst (gärna på datorn)?
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
#100 Jättesöt<33
#100 så söt men det känns som du ska teckna i ögonen lite mer så de bli skarpare
putt ^^
Jo! Det blev visst likt! 
#105 - Åh gud :D Det var jättelikt tycker jag. Tack så jättemycket :D <3
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
#108 Jag är jätte dålig på datan men jag kan försöka =)
Någon som kan lägga in en ny bild? Vill gärna rita nu ^^
#110-111 Nawww, vad söt hon blev! Tackelitack 
Många Goa Kramar
Annisangel
Någon ny bild kanske? :)
Känner bara för att rita! xP
Någon som kanske kan måla av min lilla älskling Gadden, gärna på datorn :D
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_

Skulle bli jätte glad om nån ritade av min lilla bebis :)
Alla här ritar så fint :D
Denna tråden är för tung för mitt bredband/dator nu, sabbar en massa.
Vill du vara vänliga att starta en ny i samma tema så kan du få en kul bild av mig? (muta)
#118 ska försöka rita av någon av dem ^^^
Men inte ida, ska gå och lägga mig ;PP
Jag hatar denna saken!
Den finns på mina inlägg hela tiden Oo
Och den försvinner aldrig!
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Nu försvann den :''D Hoppas jag :D
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
#121 Det händer mig okså,, jag har 2st som inte vill bort. Den ena är en låst tråd, ingen kan ju skriva i den o.O
så fort någon skriver i denna så finns den kvar i inlägg saken hela tiden Oo
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
eller hur… o.Ô
jaa, den borde tas bort eller något..:P
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Har gjort #118. Jag har precis fått en Ritplatta och detta är den första gången jag ritar på en ^^
#127
Nej vad söt :'D
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
#128 jag tror det är den första gången jag ritar en kanin 
#129
Okej:)
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
IIIIH! Förlåt.. men jag måste skriva så fort någn annan skriver.. annars kommer denna finnas kvar i mina inlägg som om att jag inte har läst den..
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
haha 
#131 - vad fin den blev :3
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
#134 Tack ^^
Måste skriva.. >.<
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto

Varför finns den kvar som oläst? :(
#137
Så blir det för mig med "/
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Mig med oÔ
Mej med :o
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_

mig med x)
Kan inte någon ta bort denna tråden?
Det finns ju en ny nu?
Tycker osså att denna kan tas bort..
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Ta bort tråden :s !!
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
#143
skicka ett meddelande till någon medarbetare/sajtvärden om de kan ta bort den? ;)
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
måste skriva ;oo
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
Jag måste osså skriva >.<
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
*Skriva*
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_
*Skriva lite till*
Usch,, detta är irriterande 
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
*skriva igen*
//CaptainBunchie (fd. BlossaTossa) _
http://bunchiesphoto.weebly.com/
_

Sluta skriva och anmäl tråden till administratör istället. Det är troligtvis en bug som spökar.
Jag vill inte skriva till någon administratör, vad det nu är 
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto

#151 dom som har hand om sidan.
Ni behöver väl inte skriva i den bara för att den är kvar som oläst? Det är väl bara att strunta i det? Eller?
Målar och ritar porträtt på beställning.
Gör även armband och kaninselar.
Priser och info:
http://lans.blogg.se/tillsalu/
Mina auktioner på tradera:
http://www.tradera.com/finding.mvc/itemlisting?ftgnr=1175999
Det är otroligt irriterande att ha den som oläst 
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Tycker samma !
*skriver*
Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto
Om nån vill vara jätte snäll så får nån rita av en Grand Danouis (stavning) Till mig ;) Min favoras Kan lägga in en bild som jag har hittat här på iFokus, Om nån känner igen den så säg till så tar nån bort den
#156 Jag är i normala fall fantasy konstnär men detta fick bli fjärde hunden jag skissa av i mitt liv. Klaga inte, inte min typ av konst.
Din bild var ganska mörk och skulle bli relativt svår att skissa så jag valde denna, Originalet. Är själv GD älskare och har en granne som har en Harlequin tecknad GD dvs en sådan som på bilden jag skissa av.
#156 Ska försöka :)
#157 Den var ju jätte fin :D Om nån har ide torka så kan nån rita en beldington till mig
Tråden är låst på begäran.
Det var väl inte så svårt att skriva och fråga om? ;) Jag är inte så aktiv på sidan och läser inte alla så här långa trådar eftersom jag räknar med att de bara är nya kommentarer som hör till ämnet. Däremot försöker jag kolla de nyare trådarna. Men missar jag något är det bara att skicka ett PM :)
Håll huvudet högt men näsan i en vänlig vinkel.